8-5-233-47-05, Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.     icon facebookicon googleplus icon lticon enicon ru icon neigalus

Naujos paslaugos 2020 m.

Bendrija „Vilniaus Viltis“ pradės teikti naujas paslaugas Vilniaus regiono proto negalią turintiems asmenims:

  • SOCIALINIŲ DIRBTUVIŲ
  • PAGALBOS PRIIMANT SPRENDIMUS
  • APSAUGOTO BŪSTO PASLAUGOS

Daugiau informacijos kviečiame teirautis nurodytu telefonu (8 5) 2334705, 869956319

SOCIALINĖS DIRBTUVĖS asmenims, turintiems sutrikusio intelekto negalią – 10 asmenų, vyresni negu 20 metų, kuriems nuo gimimo yra nustatytas sutrikęs intelektas, bus vykdoma darbinio užimtumo veikla, pvz.:

  • žvakių liejimas,

  • apyrankių vėrimas iš karoliukų, riešinių mezgimas,

  • dovanų maišelių gamyba,

  • įvairių dėžučių lankstymas/klijavimas,

  • pakavimo darbai,

  • miesto viešųjų gėlynų priežiūra, parkų teritorijų tvarkymas ir kt.

Darbą organizuos 4 darbuotojai. Neįgalieji bus mokomi atlikti konkretų darbą, bus išsiaiškinta, ką kiekvienas gali ir norėtų dirbti, kas patinka. Bus lavinami bei palaikomi neįgaliųjų darbiniai įgūdžiai bei ugdomi bendrieji darbiniai gebėjimai ir savybės (suvokimas, atidumas, reakcija, problemų sprendimas, išmokimas ir pan.), asmens funkcinio pajėgumo gebėjimai ir fizinės savybės reikalingos darbui. Taip pat bus ugdomi individualūs jų darbiniai gebėjimai ir savybės, susiję su konkrečios darbinio užimtumo veiklos pobūdžiu.

PAGALBA PRIIMANT SPRENDIMUS – asmuo pats priima sprendimą, naudodamasis jam pagalbą teikiančių specialistų komanda, kuri padeda spręsti klausimus dėl asmens sveikatos, socialinio dalyvavimo, asmeninių turtinių bei neturtinių interesų, remiantis sprendimą priimančio asmens valia, pageidavimu ir teise rinktis.

Paslaugų tikslas – pasitelkus pagalbininką priimant sprendimus ar specialistų komandą, stiprinti asmens gebėjimus pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus, siekiant savarankiško gyvenimo ir dalyvavimo visose gyvenimo srityse.

Bus sudarytas individualus pagalbos neįgaliajam planas. Sukurtas artimų pagalbininkų ratas. Vyks konsultacijos ir bendradarbiavimas su sveikatos priežiūros, savivaldybės specialistais, teisininkais, finansų ekspertais ir kitais specialistais, padedant priimti asmeninius sprendimus sveikatos, socialinio dalyvavimo, asmeninių turtinių bei asmeninių neturtinių santykių srityse.

Kviečiame dalyvauti sutrikusio intelekto darbingo amžiaus asmenis, kuriems savivaldybė nustatė ribotus gebėjimus priimti sprendimus tam tikroje srityje arba neįgalieji iš pertvarkomų globos įstaigų, kuriems sudaryti individualios pagalbos planai ir šiuose planuose numatytas pagalbos priimant sprendimus paslaugos poreikis. Prioritetas teikiamas iš pertvarkomų globos namų išvykstantiems ir/arba apgyvendintiems grupinio gyvenimo namuose neįgaliesiems.

 

APSAUGOTAS BŪSTAS.

Suteikiamos sąlygos suaugusiems asmenims, turintiems proto ir/ar kompleksinę negalią, gyventi bendruomenėje, gauti paslaugas gyvenamoje vietoje ir bendruomenėje bei siekti jų optimalaus savarankiškumo visuomenėje teikiant minimalią specialistų pagalbą ir paramą atsižvelgiant į individualius poreikius.

Apsaugotas būstas, t.y. kai vienoje vietoje (pastate) apgyvendinama iki 4 dalinai savarankiškų suaugusių asmenų su proto ar/ir kompleksine negalia, kuriems užtikrinama pagalba. individualių konsultacijų ir galimybė bet kuriuo paros metu susisiekti su darbuotoju Bus sudaromos neįgaliesiems sąlygos savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą, įsitraukiant į bendruomenės veiklą, skatinant juos siekti kuo didesnio savarankiškumo.
Tikslinė grupė –
suaugę asmenys, turintys proto ir/ar kompleksinę negalią, kuriems nustatytas asmens savarankiškumo lygis, turintys pakankamai įgūdžių ir galintys gyventi savarankiškai be specialistų pagalbos.

Namuose pasirūpinti negalią turinčiais negalintys artimieji turi kreiptis į savivaldybes

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS
SPAUDOS TARNYBA

2020 m. balandžio 24 d.

Karantino metu negalią turinčių žmonių priežiūrą socialines paslaugas teikiančiose įstaigose, kai artimieji jais negali pasirūpinti namuose, ir toliau organizuos savivaldybės. Numatyta, kad, esant poreikiui, tėvai, įtėviai, globėjai ar rūpintojai turi kreiptis į savivaldybės, kurioje gyvena, administraciją ir pateikti prašymą su darbdavių išduotomis pažymomis, kad nuotoliniu būdu savo funkcijų atlikti negali ir neturi kitų galimybių negalią turinčiuoju pasirūpinti namų sąlygomis.

Savivaldybių administracijos sprendimą neįgaliųjų priežiūros paslaugų organizavimo priima tik įvertinusios visas aplinkybes, ar žmonėmis namuose išties nėra galimybės pasirūpinti, pavyzdžiui, pasitelkus kitų asmenų pagalbą. Tad svarbu, jog tėvai, įtėviai, globėjai ar rūpintojai, prieš kreipiantis dėl priežiūros paslaugų į savivaldybių administracijas, įvertintų visas kitas neįgaliojo priežiūros namuose galimybes.

Numatyta, kad grupėse gali būti ne daugiau nei dešimt žmonių. Kasdien turi būti vertinama jų visų sveikatos būklė. Tiems, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 laipsnių ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių, į įstaigas negali būti priimami.

Taip pat turi būti sekama darbuotojų sveikatos būklė, iškart jiems atvykus į darbą, matuojama kūno temperatūra. Tai reiškia, jog turi būti užtikrinama, kad dirbtų tik darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų susirgimų požymių ir darbuotojų sveikata būtų nuolat stebima.

Be to, įstaigose turi būti užtikrintos visos galimybės tinkamai pasirūpinti higiena.

Siekiant užtikrinti saugumą, numatyta, kad įstaigose šiuo metu negali būti prižiūrimai žmonės, sergantys sunkiomis lėtinėmis ligomis. Juos prižiūrintiems karantino laikotarpiu išduodamas nedarbingumo pažymėjimas. Taip pat į įstaigas negali būti priimami žmonės, gyvenantys kartu su labiausiai koronavirusinės infekcijos paveikiamais žmonėmis – vyresniais nei 60 metų, sergančiais lėtinėmis ligomis.

Karantino režimo trukmė šalyje – nuo kovo 16 d. 00:00 val. iki gegužės 11 d. 24:00 val.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Emocinės paramos telefonu linija

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), bendradarbiaudama su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Vyriausybe, įkūrė nemokamą nacionalinę vieningą emocinės paramos telefonu liniją. Paskambinę numeriu 1809 gyventojai gaus emocinę pagalbą, kurią suteiks emocinės pagalbos linijų savanoriai bei profesionalūs psichologai. Linija veiks viso karantino metu bei kurį laiką po jo pagal poreikį.

Emocinės pagalbos linija

 

Informacija lengvai skaitoma kalba apie koronavirusą

Paskatyti daugiau apie koronovirusą galite paspaudę nuorodą žemiau:

Svarbi informacija apie koronavirusą

 

Rekomendacijas, kaip elgtis kai įtariamas  COVID-19 atvejis, kaip vykdyti dezinfekciją, kaip naudoti asmens apsaugos priemones  LR Sveikatos apsaugos ministerija  talpina puslapyje http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/informacija-sveikatos-prieziuros-specialistams

Rekomendacijos kai įtariamas COVID-19 atvejis: http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/KORONA/rekomendacijos%20ASPI%20atejus%20itariamam%20COVID-19%20atvejui.pdf

Rekomendacijos dėl sąlytį turėjusių asmenų izoliacijos: http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/rekomendacijos%20del%20salyti%20turejusiu%20asmenu%20(privaloma%20izoliacija)(1).pdf

Rekomendacijos dėl patalpų dezinfekcijos:

http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/KORONA/REKOMENDACIJOS%20dezinfekcijai%2020200327.pdf

Rekomendacijos įstaigoje nustačius atvejį: http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/KORONA/rekomendacijos_stacionarinems_ASPI_nustacius_atveji.pdf

COVID-19 infekcijos prevencijos ir kontrolės vadovas ilgalaikės priežiūros įstaigoms: http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/KORONA/Ilgalaikes%20prieziuros%20istaigoms%20vadovas.pdf

Būkite sveiki!

Our website is protected by DMC Firewall!