8-5-233-47-05, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.     icon facebookicon googleplus icon lticon enicon ru icon neigalus

Projektai

Organizacija išsilaiko iš projektinės veiklos ir kiekvienais metais įgyvendina įvairius projektus.

esfivp i 1   Pertvarka II logo horizontalus

Šiuo metu vykdomi projektai:

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektas,
kurio tikslas – gerinti neįgaliųjų įtrauktį į bendruomenę intelekto sutrikimų turintiems asmenims ir jų šeimoms, teikti neįgaliesiems reikalingas socialinės reabilitacijos paslaugas, kurios padėtų atkurti ar palaikyti neįgaliųjų socialinius, savarankiško gyvenimo įgūdžius, didinti jų užimtumą bei galimybes gyventi bendruomenėje savarankiškai.
Projekto metu vykdomos veiklos:

NEĮGALIŲJŲ UŽIMTUMO GRUPĖ DIENOS METU IR PO DARBO

Kiekvieną darbo dieną 8.00 – 17.00 val. ir 17.00 - 19.00 val. Projekto vykdytojai moko neįgaliuosius kasdienės veiklos, darbinių, meninių, bendravimo ir kt.  įgūdžių, dalyvauja įvairiose mugėse, renginiuose, teikiamos sociokultūrinės paslaugos.
 
INDIVIDUALI PAGALBA NEĮGALIAJAM

Neįgalieji lydimi į užimtumo, ugdymo, reabilitacijos, sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir kitas viešąsias paslaugas teikiančias įtaigas (poliklinikas, bankus, paštą ir kt.).
Padedama tvarkyti dokumentus lankantis įvairiose įstaigose, pvz., Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyboje.

DARBO TARPININKO PAGALBA SPRENDŽIANT ĮSIDARBINIMO, PALAIKYMO DARBO VIETOJE KLAUSIMUS.

Darbo tarpininkas moko ir padeda neįgaliesiems surasti darbą, atitinkantį asmens darbines galimybes, poreikius, norus, pageidaujamą darbo grafiką, padeda adaptuotis naujoje aplinkoje, išsilaikyti darbo vietoje. Suderina su darbdaviu darbo sąlygas, laiką, režimą pagal asmens galimybes ir norus, sprendžia konfliktus, moko neįgaliuosius prisistatyti darbdaviui, parašyti CV.

PAGALBA NEĮGALIAJAM SPRENDŽIANT BUITIES PROBLEMAS

Asmuo, kuriam nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis arba 0–40 procentų darbingumo lygis, arba didelių ar vidutinių specialiųjų poreikių lygis, mokomas spręsti dėl negalios buityje kylančias problemas.
Neįgalieji mokomi sveikai gyventi,  mankštos pratimų, apsitarnauti, laikytis higienos reikalavimų, orientuotis ir judėti aplinkoje: naudotis viešuoju transportu, saugiai pereiti gatvę ir pan., naudotis techninės pagalbos priemonėmis. Suteikiama žinių apie negalią, mokoma ją valdyti bei kiek įmanoma savarankiškiau spręsti kasdienes problemas (pasišildyti maistą, sutvarkyti kambarį, naudotis buitiniais prietaisais, tvarkingai apsirengti ir kt.)

PAGALBA NEĮGALIŲJŲ ŠEIMOS NARIAMS (1k./mėn.)

Antrą mėnesio antradienį kartu su psichologe organizuojamos savipagalbos grupės. Teikiama psichologinė, pedagoginė pagalba tėvams, globėjams, seneliams bei sprendžiamos šeimos nariams iškilusios psichologinės, emocinės problemos.

Iš Europos struktūrinių fondų vykdome projektą „Nepakantumo korupcijai didinimas tarp neįgalių asmenų neįgalumo ir darbingumo nustatymo procese“, kartu su partneriais – Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija "Vilniaus Viltis" kartu su projekto partneriais Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei VšĮ Sėkmės mokykla įgyvendina ES lėšomis finansuojamą projektą „Nepakantumo korupcijai didinimas neįgalių asmenų tarpe neįgalumo ir darbingumo nustatymo procese“ (projekto Nr. 10.1.2-ESFA-K-917-02-0005). Projekto pradžia 2018-12-12 ir pabaiga 2020-02-25.
Projekto aktualumą patvirtina Lietuvos Respublikos nacionalinės kovos su korupcija 2015–2025 metų programa, kurioje nurodyta, jog "nustatant neįgalumo bei darbingumo lygį, kompetentingų institucijų darbas ne visada yra skaidrus, o neįgalieji bei jų artimieji dažnai susiduria su korupcijos apraiškomis bendraudami su neįgalumą nustatančiais tarnautojais“. Viena to priežasčių - neįgaliųjų asmenų bei jų artimųjų suvokimas, kad problemas reikia spręsti duodant kyšį, bei procedūrų bei teisinės aplinkos nesupratimas.  

Vykdant projektą:
    1. Atlikta bendrijos narių apklausa dėl korupcijos apraiškų nustatant neįgalumą ir pristatyta „Neįgaliųjų bei jų artimųjų požiūrio į korupciją tyrimo ataskaita“. Tyrimo ataskaitos išvados paskelbtos spaudoje ir internetiniame puslapyje.
    2. Parašyti straipsniai respublikinėje ir rajoninėje spaudoje apie korupcijos apraiškas ir prevenciją.
    3. Užbaigiant projektą buvo surengti Antikorupcijos mokymai visoje Lietuvoje:. Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytaus raj. Dauguose, Druskininkuose, Klaipėdoje, Marijampolėje, Anykščiuose, Jonavoje, Radviliškyje, Šakiuose, Telšiuose. Nuoširdžiai dėkojame kolegoms iš minėtų miestų už pagalbą organizuojant mokymus.

Bendrija „Vilniaus Viltis“ pagal Švietimo mainų paramos fondo sutartį Nr. 2019-1-LT01-KA104-060382 įgyvendina  “Erasmus+”  KA1 projektą „Kompetencijų dirbant su proto negalia tobulinimas adaptuojant Šiaurės ir Vakarų Europos patirtį Lietuvoje“ nuo 2019-06-01 iki 2020-11-30.
Bendrijos „Vilniaus Viltis“ socialiniai darbuotojai š.m. sausio mėn. kėlė kvalifikaciją kvalifikacijos kėlimo kursuose Prancūzijoje, Akvitanijos regione. Vyko darbo stebėjimas vienoje Prancūzijos „Arkos“ bendruomenėje, tarptautinėje organizacijoje, įsikūrusioje daugelyje pasaulio šalių, tarp jų 2 „Arkos“ bendruomenės įsikūrė ir Lietuvoje. Taip pat buvo aplankyta socialinė įmonė „Magne ferma“, kurioje gyvena ir dirba 350 Congako apylinkių neįgaliųjų. Taip pat buvo aplankyta tėvų įkurtos socialinės dirbtuvės – darbo centras, kuriame neįgalieji mokomi dirbti ir ruošiami pereiti iš uždaros į atvirą darbo rinką – socialines įmones.

Bendrija „Vilniaus Viltis“ dalyvauja Vilniaus regiono pertvarkos projektuose „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra “. Pateikėme 3 paraiškas projektams ir laimėjome partnerių atranką:
    1. Apsaugotas būstas
    2. Pagalba neįgaliajam priimant sprendimus
    3. Socialinės dirbtuvės
Laukiame projektų starto!!!


Įgyvendinti projektai:


    1. „Bendrijos „Vilniaus Viltis“ organizacijos stiprinimas ir asmenų, turinčių proto negalią, interesų atstovavimas“ įgyvendintas iš 2009–2014 m. Europos Ekonominės Erdvės Finansinio Mechanizmo (toliau – EEEFM) NVO programos Lietuvoje fondo lėšų.  
    2. Projektas „SUTEIK MAN VILTĮ“  finansuotas iš ES struktūrinių fondų lėšų (2012-2015)

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd